Tallinna Täisevangeelne Hosianna Kogudus

Siit leheküljelt leiad erinevate Interneti Piiblikooli õpilaste tunnistused sellest, mis see piiblikool on neile andnud.

Kurmet Paurson- Kuningriigi Epitsentri Kogudus

Tallina Hosianna Koguduse Interneti Piiblikoolis olen saanud teada palju olulisi tõdesi. Olen saanud pihta usu prinsiibile, mis on toonud imelisi lahendusi probleemides.
Soovitan sellest koolist osavõtta, sest õpetus põhineb Jumala Sõnale ja on hea meie ülesehitamiseks.
Mulle on väga meeldinud kohustusliku kirjanduse raamatud, need on täiendanud ja andnud väga palju juurde, olen tänulik Jumalale, et Tema Sõna on sedasi minu juurde jõudnud.


Külli Kuusk – Harta Kogudus

2020. aasta on olnud mu elu kõige rängem aasta. Tundsin, et olen tupikus ja ei oska sealt välja tulla. Suve lõpus tekkis mõte, et mind aitaks mustast august välja internetipiiblikool ja kuna mu ämm on selle programmi läbi teinud ning pastor Jaanus on minu silmis olnud alati usaldusväärne isik, otsustasingi kandideerida. Kuna mu elus oli palju segadust ja valu, siis ma ei suutnud keskenduda ka Jumala asjadele. Mõte piiblikoolist aga ei lahkunud mu mõtetest ning Jumala Vaim kinnitas mu südames, et mulle teeb head süstemaatiline piibliuurimine ja Sõna kuulamine. Ma olen tegude inimene ning etteantud ülesannete ja range ajakavaga programm sundis mind tegelema ka endaga – selle kõige jaoks oli vaja enesedistsipliini. Kõik see sillutas teed rahule. Selle olengi saavutanud.

 


Ülo Johanson –  Tartu Elusõna kogudus

See piiblikool on mind distsiplineerinud. Olen hakanud rohkem kuulama, lugema ja mõtlema Jumala Sõna üle. Olen hakanud rohkem armastama Jumala Sõna. On kasvatanud minus sõnakuulelikkust. Usk on kasvanud ja on andnud julgust praktiseerida õpetatut (palvet). Ma olen kasvanud usus ja Jumala Sõna tundmises. Olen saanud regulaarse Jumala Sõna lugemise, tahan lugeda rohkem kui kunagi varem. Olen tänulik Jumalale et olen lõpetamas seda piiblikooli, on olnud poolelilõpetamise mõtteid. See on mul neljas piiblikool ja see on kõige raskem.
Soovitaksin sellepärast ,et kasvada usus ja peaasi et regulaarselt viibida Jumala Sõnas.

 


Gerli Kai Traksmann – Pärnu Kristlik Vabakogudus

Ma ei suuda sõnadesse panna, kui tohutult on Jumal mu elu läbi Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikooli muutnud. See on üks parim asi millest olen saanud osa olla ning läbi minna. Ma ei kujutaks ette, mis ajaga ning kui täielikult ma oleks omandanud tarkust ja teadmist Jumalast, tõotustest, jne.- Piiblikool on olnud suureks abiks ning õpetuseks.

Minu usk on läbi selle meeletult kasvanud. Nii tuleb siis usk kuuldust, aga kuuldu Kristuse sõna kaudu. Rm 10:17

Minu elu on päev-päevalt nende kuude jooksul täielikult muutunud. Tarkuse- ja teadmise tunnetus on tulnud asjadesse ning minu ellu. Kuidas on õige elada, mis asjad ei kuulu kristlase ellu. Ning see ei ole vastumeelne keelu ja käsu pidamine vaid see on tunnetus ja teadmine, mis on hea ja õige ning mis vale. Ning soov neid asju mitte enam teha.

Olen juba soovitanud seda kooli paljudele, läbi lugude ja olukordade, kuidas Jumal juba on minu elu muutnud. Soovitan kindlasti ka edasi.

Tervenemise suhtes on inimestel puudulik usk ja teadmatus Jumala sõna suhtes. Puudub täielik ilmutus teadmistest- Jumala sõnast. Seda on näha nende tegudest ning rääkimistest-haiguste üle. Pidev heietamine haiguste üle, selle asemel et seista usus. Eks minagi olin enne samas kohas, mul on hea meel et olen saanud õppida ja teada saanud nii palju. Ma saan olla kindel et minule ei kuulu mitte ühtegi haigust, ning koheselt vastu seista igale asjale mis tahab tulla.


Rutti Sõsa – Salemi kogudus

Olen tänulik pastor Joyce’ile, kes soovitas mul Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikooli minna. Olen aastaid olnud kristlane ning kuulunud baptisti kogudusse. Mingil hetkel hakkasin tundma, et mul oleks justkui millestki puudu. Tahtsin Jumalat sügavamalt tundma õppida. Imestasin piiblikoolis õppides, et oli tõesti asju, mida ma veel ei teadnud. Näiteks olin mures, kas olen kurvastanud Püha Vaimu ning mul pole enam lootustki, see oli mind vaevanud kuid siin koolis oli väga hea ning põhjalik seletus selle kohta, sain südamerahu. Piiblikool on andnud mulle rohkem kindlustunnet Jumala armastuse kohta. Tean nüüd, et kui olen ise avatud ja siiras, on Tema ustav ja õige, sest Jumal pole karistaja vaid Armastaja-Isa. Teistele kristlastele soovitan kindlasti samuti seda Piiblikooli, sest praegu leian tõesti, et on palju asju, mida kas polegi üldse koguduses õpetatud või millest pole ise õigesti aru saanud. Eriti soovitaksin vanematele inimestele, kes on tihti religiooni käes siplemas, kuid ei tihka ise midagi küsida. Olen nüüd aru saanud, et kui ei tea, mine küsi julgelt! Sest muidu läheb täide see kirjakoht, mis ütleb, et „Minu rahvas hukkub tarkuse puudusel“ (Hos 4:6)
Piiblikooli alguses mõtlesin miks küll pastor nii mitmeid kordi sama asja korrutab, kuid alles hiljem mõistsin, milleks see hea on: südamesse ja teadvusse jõuab tarkus kõrvade kaudu, kuid nad pole alati avatud, vahel jõuab see sinuni alles teisel või kolmandal korral, mis võiks juba esimese kuulmisel kohale jõuda.


Patrick Tukk – EKNK Viljandi Kogudus

Piiblikoolis osalemine ei ole minu ellu otseselt suuri muutusi toonud, ent olen märganud, et minu usk on kindlam – see ei kõigu nii palju. Olen saanud läbi usu palju palvevastuseid lihtsalt sellega, et ma räägin usus välja ja asjad sünnivad. Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool on väga sobiv neile, kes käivad tööl ja elavad väljaspool Tallinna – seda saab mugavalt muude kohustustega kombineerida. Samas see ka distsiplineerib aega leidma ja planeerima, et kõik õigeks ajaks valmis saada. Kõige parem on, et ma olen saanud kinda põhja selle koha pealt, mis Jumal on rääkinud tervenemisest ning see on värskendanud ja kainestanud mu arusaamasid teadud valkondades, mis mul varem veidi vildakad olid. See aasta on olnud nii huvitav, et ausalt öeldes on kahju, et juba läbi. Soovitan julgelt seda kooli ka teistele. Aitäh kõigile, kes jagasid Sõna, julgustasid ja inspireerisid!

 

 


Terje Lopetiene -Rakvere Karmeli kogudus

Soov läbida mõnda piiblikooli, oli südames juba ammu. Erinevatel põhjusetel lükkus see aga aasta aastalt ikka edasi. Kuuldes Interneti Piiblikoolist, olin kohe südames kindel, et see on see ja põhjust edasilükkamiseks enam polnud, sest õppida saab kohal käimata ja just sel hetkel, kui kõige sobivam aeg on.

Ehkki olen küll üsna kohusetundlik, siis piiblikooli õppima asudes sai väga kiiresti selgeks, et distsipliin on mul käest läinud. Mulle on alati meeldinud ka omal käel jutlusi kuulata ja konspekteerida, aga ma ei teinud seda piisavalt regulaarselt. Piiblikool sisu poolest oli väga inspireeriv vaatamata sellele, et põhitõed on tuttavad ja teada. Jumal avas asju uue nurga pealt ja ahhaa-momente oli küllaga. Lisaks tuli julgus õpitut ka praktikasse panema hakata, algul veidi tagasihoidlikumalt, aga nähes, kuidas see toimis, siis edasi aina julgemalt.

Mõnikord juhtus sedagi, et tähtaeg kontrolltöö saatmiseks oli ümber saamas ja ajaga läks väga kitsaks, kuna tuli ette ka ootamatuid olukordi eraelus, aga imelikul kombel said kõik asjad tehtud ja nüüd tagantjärgi vaadates oli see üks väga produktiivne aasta igas mõttes. Näen siin selgelt Jumala soosingut ja armu ning olen üliväga tänulik selle eest!

Tänan ka piiblikooli õpetajaid! Sellist piiblikooli vormi on kindlasti väga vaja, kuna paljudel ikkagi puudub võimalus kuskil füüsiliselt kohal käia. Ma ei liialda, kui ütlen, et minu jaoks isiklikult sai nii mõnigi tõsiasi taas peapealt jalgadele tõstetud.

Ainus mõte, mis selle kooli kohta veel lisada oleks, on see, et õpe võiks olla isegi pikem- 2-3 aastat. Praegu on natuke selline tunne, nagu oleks esimest korda juhiload saanud- sõita nagu juba veidike oskaks, aga päris üksi ja omapäi veel liiklusesse ei laseks 😀


Sirli Viidemann – Järvamaa Kristlik Keskus

Andnud see kool on palju. Kuigi ma ise ei ole olnud kõige innukam asjade rakendamisega, kui samas olen hakanud palju paremini nägema asju ja punkte enda elus. Mida muuta ja kuidas suhtuda ja kuidas edasi minna. Kindlasti ma soovitaksin küll inimestel siia kooli tulla. Kuna see kool annab hea suuna ja tugevad teadmiseid kuidas toimib Jumala riik ja  treenida eluks.  Jumala  riik baseerub lihtsatele asjadele, kuid, et see toimima panna peame teadma nüansse. Mis ise on lihtsad punktid kuid  kohati  raske kätte saada. Sest me peame muutuma selleks.
See kool on hea ja mulle meeldib. Alati ei ole olnud kõige lihtsam alati  kõikki punkte täita. Kuid tõde on see, et  see omakorda näitab, et olen õigel teel, kuna Jumal  ei ole lubanud meile lihtsat  elu, vaid  tähtis on Temale meelepärane elu.


Kelly Saatman – Võru Hosianna Kogudus

Minu jaoks oli see juba teine kord seda olulist interneti piiblikooli läbida. See on kindlasti teistmoodi, kui esimesel korral, sest ma olen ise palju saanud koos Jumalaga kasvada ja õnneks avastasin, et on veel palju vaja kasvada ja mind see ei hirmuta, vaid pigem näitab, et mul on veel palju Jumalalt õppida. Nii mõnedki asjad avanesid minu jaoks uutmoodi ja see ehitas mind väga palju ja tean, et soovin et see ehitustöö jätkuks. Piiblikool sattus olema minu elu oluliste muudatustega käsikäes ja oli kindlasti palju toeks. Nii mõnigi kord otsisin vastust ja leidsin selle just Piiblikooli jutlusi kuulates.

Soovitan kõigile, kes soovivad  õppida rohkem tundma Jumalat ja mõista Tema sõna ja Tahet, siis kindlasti on piiblikoolist siinkohal abi. Tänan Jumalat selle hea ja olulise aja eest. See on hea distsipliin ja seda kooli saab läbida ka kaugteel, nii et see, et mu uus kodu on Võrumaal ei olnud takistuseks, et läbida interneti piiblikooli. Tänan 🙂


Ingard Raagmaa

Õppides Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikoolis sai mulle täielikult selgeks,mis tähendab päästetud olemine.Sain aru ,et Jumal pakub mulle õnnistuste rohket elu siin ja praegu.Ja kui ma seda tahan ,siis olles sõnakuulelik laps Jumalale võin olla alati üle oma olukordadest ja tulla Jumalaarmuga alati nendest võitjana välja.Minu jaoks on väga tähtis olla terve ja rõõmus ja tahan väga osa saada Jumala tarkusest et elada elu ja lahendada probleeme Minu jaoks on käesolev aasta kujunenud tõeliseks läbimurdeaastaks ja mul on hea meel ,et õpin just sellisel ajal piiblikoolis.Soovitaksin kõigile õppida piiblikoolis,läbi interneti on see eriti mõnus.See on nii loomulik et inimesed õpiksid Jumalasõna ,sest ainult nii võib inimene säilitada hea tervise,rõõmsameele ja käija koos Jumalaga võib kõigist halbadest asjadest vaba olla. ainult koos Jumalaga on tõeline vabadus…Minu südamesoov on ikka rohkem ja rohkem saada tarkust Jumala käest ja imeline koht selle õppimiseks ja usutugevdamiseks on Piibel ja on ju tore seda ka õppida piiblikoolis Soovin kõikidele ja ka iseendale Jumala tahte täitumist ja arusaamist kuidas seda tahet elluviia Aga jumala tahe on et me oleksime terved rikkad ja täis kõike head ja suurt armastust


Ivari Eller – Valguse Tee Vabakogudus

Mul ei ole täpset ülevaadet mõjust, mida Hosianna Interneti Piiblikool on mulle avaldanud. Põhjuseks on see, et mõju on suur. Aga faktiks on see, et ta muutnud mu elu, avaldades murrangulist mõju minu tõelisele olemusele – vaimule. Eelkõige tõstaksin kooli esile õpetuse süsteemsuse pärast, mis võidab põhinemisest suurtele autoriteetidele. Pühendunud õpilase eest hoolitseb Hosianna Piiblikool hästi, korrates eelkõige olulisi printsiipe, ja orienteerudes nende õigele tarvitusele. Piiblikooli kohustusliku kirjanduse nimekiri viis väga hea, kontsentreeritud informatsioonini. Kui sisenesin piiblikooli pigem liiga skeptilise ja ekslevana, siis  väljun vaimuandide poolest palju rikkamana.

 


Hans Süld – Järva-Jaani VE “Peeteli” Kogudus

Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool on õpetanud mind. Pastor Jaanus ja mitmed teised vahvad inimesed on oma jutlustega kirjeldanud hästi neid printsiipe, mille järgi Jumala laps peaks elama. Ilmselgelt läheb mõnel inimesel mõne asjaga kauem aega, teisega vähem, et need talle südames selgeks saaksid. Seepärast ongi Piiblikoolis rõhku pandud ilmutuslikele teadmistele – need annavad tulemusi ja muudavad elusid. Samuti on Piiblikool tõstnud erilise rambivalguse alla tervenemise ja rõhutanud fakti, et Jumala igatsus on, et inimene võiks olla terve ja käia teadmises, et Jumal iialgi ei jäta teda. Piiblikooli haarav mitmekülgsus mõjub igati positiivselt – käsitletakse ju teemasid seinast seina, põhi- ja pidepunktid, mis kristlase elus tähtsad ja vajalikud. Ei kahetse hetkekski, et Piiblikooli õppima asusin. Jumala teed on imelised. Soovitan kõigile Piiblikoolist osa võtta, tegemist on kiiduväärt ettevõtmisega. Jumalal on teile rohkem, kui arvatagi oskate!


Nele KaevPõltsamaa Jordani Nelipühi Kogudus

Piiblikool pani uuesti paika alused, mis vahepeal tugevasti kõikunud olid. Arvan, et mina pole ainuke, kes noorena on väga Jumalat armastanud, kuid hiljem viivad  igapäevane kiire elutempo ja argimured algtõdedest eemale. Õnneks on Püha Vaim see, kes südamesse rahu ei anna, samuti olen väga tänulik  pereraadiole, kust kuulsin ka piiblikoolist. Haarasin sellest kinni kui õlekõrrest, sest teadsin juba ammu, et aeg on küps asjad enda sees uuesti ja lõplikult paika panna.

Piiblikooli soovitan igas vaimulikus vanuses kristlastele. Roog, mida sealt antakse, on vägagi tahke. Põhjalikult käsitletakse jumalikke printsiipe absoluutselt kõigis elu valdkondades tehes seda ausalt ja kompromissitult, mis mulle eriti meeldib.

Tean, et olen ühe õppeaastaga saanud hea ja õige aluse ning teen kõik omapoolse selleks, et seda hoida ja vaimulikult kasvada. Näen juba praegu, et  mu elu on hakanud muutuma. Aitäh!


Anneli Johanson – Võru Hosianna Kogudus

Interneti Piiblikool on olnud mulle väga suureks õnnistuseks, eriti alguskuudel, kui oli elus väga raske periood, olin jäänud leseks. Sain jutlusi kuulates palju tuge ja julgustust. Eriliselt puudutasid ja kinnitasid jutlused sõnakuulelikkusest. Olen saanud Jumalale palju lähemale ja Teda palju rohkem tundma õppida. See on olnud väga mugav õppida Jumala Sõna interneti vahendusel, kuulad siis kui soovid või saad. Kuna kooli tulles soovisin ennast rohkem treenida Jumala Sõna kuulama ja lugema ning soov oli ka täiendada oma teadmisi, saada uut kosutust ja tugevdada oma vundamenti, mis kõikus ja vajas tugevdamist. Siis kõik see on nii ka läinud, tänu Jumalale selle kooli eest ja nende õpetajate eest.

Jumal näitas mulle sügisel, et ma ehitan kellegagi koos maja ja selle teise poole vundament on tugev kuid minu oma kõigub ja vajab tugevdamist, siis sain aru ja Jumal näitas, et see kool on koht, kus saan seda tugevdada. Natuke hiljem tutvusin oma abikaasaga ja selgus, et ka tema oli läbinud aasta tagasi selle kooli. Olen nüüdseks õnnelikus abielus ja ehitame koos oma abielu sellele vundamendile, mille oleme koos Jumalaga rajanud. Ja suur roll selles on ka sellel koolil. Soovitan kõigil see kool läbida, siit saab palju Jumala tarkust ja õpetust, see treenib meid pidevalt kuulama Jumala Sõna ja selle järgi ka elama.


Jaak JuurmaNõmme Baptistikogudus.

Kuna ma astusin piiblikooli noore kristlasena, siis on raske ülehinnata selle tähtsust minu elus.Ma arvan, et ma olen saanud päris hea aluse edasiseks kasvamiseks.Olen saanud hea ettekujutuse Jumalariigi asjadest ja seostest.Ma olen saanud head vaimulikku toitu, mille järele mul on pidev vajadus.Tänu sellele koolile on minu beebitoidu söömise faas jäänud kaugele seljataha ja ma olen selle üle väga rõõmus.

Eriti hea meel on sellest, et mu silmaring on kristluse vallas tohutult arenenud. Minu ellu on tulnud praktilised kogemused nii tervendamise kui palve efetiivsuse osas. On esimesi väikesi tulemusi nendes valdades. Ma arvan, et piiblikooli astumine oli selgelt Jumala plaanis minu elu jaoks. Ma julgen soovitada igaühele  seda kooli, kes tunneb huvi ja vajadust kasvada Kristuses ja kes soovib saada Jumalale meelepäraseks ohvriks.


Igor Sokolov –  Rakvere vabakogudus Hüüdja Hääl

See kool pani mind rohkem igatsema, et olla osaduses Jumalaga, sest siis me muutume rohkem Tema sarnaseks.…Mõistsin kui tähtis on olla osa Jumala Kogudusest, alluda koguduse juhile ja kõik koos  ellu viija Jumala plaani ja eesmärke. Sain aru mis on uskliku meelevald ja et ta on seotud alistumisega. Õppisin usaldama Jumala Sõna, mis on kindlam kui kalju, et Jumal seisab oma Sõna taga. Mind väga rõõmustas et kool algas teemaga sõnakuulelikus. Sellega mul olid  probleemid.  …Aga ma usun et JUMAL ELAB MINU SEES, JA MUUDAB MIND. Kool oli hea ka selletõttu et ei pidanud käima Tallinnas vaid võisin kuulata jutlusi kodus vabal ajal.

 

 


Merle Tammiste – Nõmme Babtisti kogudus

Minule on see olnud vaimulikuks kasvuks ja olen saanud …Püha Vaimuga ristitud ,lugesin meie esimest kohustuslikku kirjandust “Seitse sammu Püha Vaimu vastuvõtmiseks”ja ma tänan Jumalat et räägin keeltes.. Ja mulle meeldib  teiega koos  Palvetada keeltes see on nii hea.. Jõudu ja jaksu Teile! Ja Jumala õnnistusi!


Sander Tammist – Tallinna Hosianna Kogudus

Ma ütlen ausalt, ma ei teadnud MIDAGI piiblist enne kui interneti piiblikooli tulin. Tähendab, ma arvasin jah, et ma tean midagi, aga nüüd ma näen, et ma ei teadnud ikka midagi. Aga teadmine pole kõige tähtsam. Mis mulle väga meeldis, oli see, et Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool andis ka praktilised rakendused. Ma sain kõik sellest koolist, mida vaja vundamendiks Jumalaga suhtel. Siia peale on tohutult hea nüüd rajada oma suhet Jumalaga, edasi minna, edasi õppida Teda tundma. Kindlasti jätan märkmed alles ja ka jutlused ning kindlasti läbin selle kooli veel paari aasta pärast, kui see eksisteerib. Võin kindlalt öelda, et kasvasin tohutult selle aja jooksul. Sain Jumalale tundlikumaks, oskan Tema häält eristada, Temaga suhelda palju efektiivsemalt. Ma soovitan tõsimeeli kõigil sellest koolist osa võtta. Kuna see on ainulaadne Eestis ja õpetus on täiesti 100% Jumala Sõnal põhinev, siis ma usun, et see on täiesti 100% vajalik igale kristlasele, oled sa pastor, lastetöötegija, asjur või kes iganes koguduses. Kui mõni ütleb, et ma suudan ise ka omaette Jumalat nii hästi tundma õppida, siis mingu sinna piiblikooli ja ma garanteerin, et ta hakkab oma sõnu sööma vähemalt paari kuu pärast.

Mis on veel väga lahe, on see, et olen saanud väga palju ka teistele julgustuseks olla, kasutades seda, mis olen interneti piiblikoolist saanud. Tean kirjakohti, tean Jumala suhtumist nüüd asjadesse ja olen saanud paljudele noorematele kristlastele nõu anda.

See, et seal on palveajad ka jäetud nö lindi peale jutluse lõpus ja alguses, on väga super mu meelest. See annab powerit juurde, ise ka samal ajal palvetades. Mäletan, Püha Vaimust oli juttu ja siis pärast sel palveajal kui ma ka palvetasin koos sellega, mis nö lindi pealt tuli, siis Püha Vaim puudutas mind võimsalt.

Suur, suur aitäh Jumalale eelkõige ja siis pastor Jaanus sulle, et sa oled kuulanud Teda ja oled teinud selle interneti piiblikooli ja seda jooksmas hoidnud.


Sirje Kursk – Tallinna Hosianna Kogudus

Jumala sõna õpetus Interneti piiblikoolis oli  nagu värske leib, mis kosutas ja andis uut rammu. Iga kord kui ma kuulasin ja konspekteerisin jutlusi, sain alati tarkust, mis pani mind mõtisklema ja arutama endamisi Jumalaga. Oli kohti kus kohas tegin koheseid otsuseid ja teadsin, et see on õige. Kas puudutas see siis suhteid või tervist. Need olid kohad, kus olin seisma jäänud.

Minu jaoks on see kool õpetanud, kui oluline on armastus – märgata ja mõista, usaldada Jumalat ja tema armastuse suurust. Mõistsin, kui oluline on kogudusena ühte kuuluda ning kui olulised on meie lähedased suhted ja side, kui väga me vajame teineteist. Ühtekuuluvus see on see, millel on rammu ja väge edasi minekuks Jumala tahte ja plaani elluviimisel. Ühtekuuluvus annab ka julguse olla teiste keskel see, kes sa tegelikult oled. Kui mu ihuliikmest mingi osa oleks valus või haige siis teeksin kõik selleks, et see haav või koht paraneks, et toimida terve ihuna. Samas on see oluline, et ka kogudus oleks ühtne tervik.

Ma vajasin nii väga seda interneti piiblikooli, see julgustas mind edasi minema ja kinni haarama Jumala heast ja õigest ja heitma kõrvale valed. Olen küpsemaks saanud selle kooli kogemuse võrra, et seda ka elada ja edasi anda. Soovin, et see mida olen saanud hakkaks ka minus väljapoole paistma.

Palun nende inimeste eest, kes võiksid olla selle järgneva õppeaasta interneti piiblikooli õppilased.

Suur tänu selle väga hea õpetuse eest.

—————————————————————————————————————-

Katre Kruuse

Piiblikoolis õppimine on aidanud uuesti ehitada vundamendi, mis vahepeal kippus katki minema. Ma olen saanud  paljudes asjades selguse, mis olid minu jaoks segased või mille olulisusest ei saanud ma veel täpselt aru, kuigi olin varem kuulnud-lugenud. Asjadest arusaamine on toonud enesekindlust, seda just suhtlemisel inimestega, kes Jumalat ei tunne.

Enne Piiblikooli teadsin, et tuleb paluda, et sünniks Jumala tahtmine, mitte minu oma, kuid ma ei saanud aru, et ma ootan siiski seda, mida mina tahan. Minu jaoks ongi kõige olulisem olnud see, et tähtis on Jumala tahe, mina pean sõnakuulelik olema. See ei ole lihtne, aga ma  õpin Jumalat enam kuulama. See kool on andnud ka selguse, kuidas kuulata.

Ma soovitaksin kindlasti teistel sellest koolist osa võtta, sest see on hindamatu kogemus.  Täiskohaga töö  ning kahe kooli lõpetamise kõrvalt leidsin enamasti kuulamiseks aega alles öötundidel, kui olin väsinud. Kuulamise alguses tundus, et ma ei jõua kuulata jne, kuid pärast tundsin ennast üles tõstetuna

Suured tänud!


Marika Juusu.-Tallinna Hosianna Kogudus

Interneti Piiblikool on õpetanud mind paremini orjenteeruma Jumala Sõnas ja on andnud juba ette mulle vastuseid, mida mida inimesed, kes ei tunne Jumalat võivad minult küsida. Mul on tekkinud regulaarne harjumus kuulata Jumala Sõna ja ma tean, et see ei lõppe selle piiblikooliga.

 

 


Urmas Eesmaa -Tallinna Hosianna Kogudus

Tahaksin kõigepealt tänada piiblikooli õpetajaid suurepärase ja sisuka õpetuse eest.Interneti piiblikool on väga hea võimalus õppida  sulle sobival ajal.Teemade valik kuude lõikes on väga õnnestunud.Kuigi päris mitmeid jutluseid olen kuulnud ka varem oma kodukoguduses pühapäeviti on ikkagi hea asju süsteemselt üle korrata ja ka uusi teadmisi juurde saada.Ma ise haakusin kõige rohkem just tervenduskooli teemadega ja loodan selleteemalisi jutlusi edaspidi ka oma koguduses rohkem kuulda.Kokkuvõttes tahan soovitada kõikidele kirstlastele kes pole veel piiblikooli läbinud just Hosianna piiblikooli väärt õpetuse tõttu.

—————————————————————————————————————-

Elerin Vilumets.

Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool on olnud mulle väga suureks õnnistuseks ja toeks. Kui midagi on olnud ebaselge, siis see on saanud selgeks. Võib-olla mitte just väga palju infot, aga printsiipe, on aidanud kujundada  teatud hoiakuid, suhtumisi. Mind puudutas eriliselt teema „Sõnakuulelikkus Jumalale“. Tahan olla  Sõna tegija, mitte üksnes kuulja. Arvan, et olen saanud ühe hea aluse, et sellelt edasi kasvada. See kool aitab luua  harjumuse lugeda, uurida Jumala Sõna, mõtiskleda ja palvetada. Olen selle eest väga tänulik. Aitäh!


Jaak Pihlakas EEVL Haapsalu kogudus

Minu tee Jumala juurde on saanud alguse läbi üleloomulike, inimlikult seletamatute kogemuste. Aastaid otsisin neile tulutult vastuseid, kuni Jumal ise puudutas mind. Sattusin kogudusse, sealsele Alfa kursusele ja loogilise jätkuna igatsesin oma teadmisi täiendada, vajasin süsteemset ning usaldusväärset õpetust, selleks sobis Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool suurepäraselt. Kuna algteadmised olid mul olemas, siis olin valmis võtma ka tahkemat rooga. Kohati tundus, et roog oli tõepoolest liigagi tahke ja seda andis läbi närida. Mugav oli jutlusi arvutist kuulata, vajadusel katkestada või tagasi kerida ning uuesti üle kuulata. Õpetus oli väga põhjalik ja ületas kõik minu julgemadki ootused.

Erilist huvi pakkusid mulle tervenduskooli jutlused kuna sotsiaaltöötajana ümbritsevad mind peamiselt väga haiged ning hingeliselt murtud inimesed.

Olen õnnelik, et sain osaleda selles õppes, see aitas mind vaimselt kasvada ning sain palju erinevaid teadmisi mida rakendada nii enda kui ka teiste eludesse.

Loomulikult on tekkinud veel palju küsimusi, kuid Jumala abiga loodan neile nüüd ise vastused leida.


Tiiu Kirsimägi

Kristlane, kes tahab saada Jumalale lähemale, teda rohkem tundma õppida ja saada vaimulikult küpsemaks sellise jaoks on piiblikool. Interneti Piiblikool on hea ja mugav lahendus töötavale kristlasele, pere emale või kes mõnel teisel põhjusel ei saa piiblikoolis kohal käia.

Isiklikult minu jaoks oli lemmik teemaks jutlused- Tule Jumala ligi.Jk 4:8 sai minu elus reaalsuseks. Jumala kogetav ligiolu pole enam vaid koguduses,see on loomulik osa minu palvekambris. Samas ei kahtle ma enam kunagi Jumala ligiolus igal hetkel minu elus, kui ta pole hetkel kogetav.Jumal, kes ennem tundus eemal olevat on reaalselt kohal minu elus. Ta huvitub minu elust, tahab minuga aega veeta ja mina temaga.

 

 


Ester Janno Rakvere Karmeli kogudus

Soov piiblikooli minna tekkis mul juba mõni aasta tagasi, suuresti tänu sellele, et minu kodukoguduses on saanud peaaegu normiks, et enamik ärksamaid ja aktiivsemaid noori inimesi on läbinud või läbimas mingit piiblikooli. Nüüd, kui jäin koju last kasvatama, avanes lõpuks ka mulle see võimalus, sest lõpuks oli mul selleks aega. Interneti piiblikooliga alustades oligi algselt minu põhieesmärk lihtsalt piiblikool lõpuni läbi teha, et teada saada, millest siis jutt käib ja miks kõik nii kangesti piiblikoolidest vaimustatud on. Piiblikool on ületanud minu kõiki ootusi, sest nüüd tean, et see oli Jumala tahe minu jaoks see läbi teha ning tänu sellele olen võinud palju Jumalas kasvada. Mitmeid asju, mida erinevad õpetajad siin õpetasid, olin ka varem siit-sealt kas kuulnud jutlustest või ise erinevatest raamatutest lugenud, kuid need jäid minu jaoks nagu eraldi olevateks puzzle-tükkideks. Piiblikool aitas mul need puzzle-tükid kokku panna ja nüüd on minu jaoks õpetuses tekkinud teatud süsteemsus. Tänu piiblikoolile mõistan palju enam sõnakuulelikkuse tähtsust Jumalale ning palves ja vaimuandides liikumises ja üldse koguduse töös võin olla efektiivsem kui varem.

Minu jaoks oli piiblikooli läbimine paras pingutus – ei ole alati lihtne leida aega jutluste kuulamiseks ja kontrolltööde tegemiseks väikese lapse kõrvalt. Kuid iga hetk sellest oli seda pingutust väärt ning oli mulle õnnistuseks.


Peeter Kaber – Tallinna Jaani kogudus

Tallinna Hosianna Koguduse Interneti Piiblikool on mulle andnud väga väärtuslikud baasteadmised Piiblist ja usu Jumala Sõna kõikvõimsusesse. Olen veel väga noor kristlane ning ilma üksikasjaliku piibliõppe ja selgitusteta oleks raske olnud Jumala Sõna põhiprintsiipidest õigesti aru saada. Olen väga rahul õpetuse süstemaatilisuse ja põhjalikkusega ning tähtsamate teemade pideva ülekordamisega. Interneti Piiblikool on väga praktiline formaat tänapäeva kiires ja hõivatud elus, sest jutlusi saab kuulata praktiliselt igal sobival ajahetkel. Kõige olulisem on see, et see kool tekitas minus väga suure ja üha süveneva huvi ning janu Piibli lugemise järele. Selle läbi on minus kasvanud armastus Jumala ja kaasinimeste vastu. Ma soovitan seda kooli inimestele, kellel on kirglik igatsus Jumala järele, sest siinne õpetus on antud edasi suure pühendumise ja võidmisega. Tänu kõikidele õpetajatele ning innukat osavõttu uutele õpilastele!


Andrei Avald – Antsla Kristlik Täisevangeelne kogudus.

Mul on rõõm ,et Jumal on pannud teie südamesse teha see piiblikool ja rõõm on olla üks osa selle perest.  Võin öelda ,et see kool on üks hea alus, kristliku elu ja teenistuse käimalükkamiseks ja edasiviimiseks. Selle kooli õpetused on lihtsad ja väelised. Mu usk on Jumala Sõnasse ja julgus seda ellu rakendada on kolmekordistunud.

Tulemused on hämmastavad:aprilli alguses külastasime abikaasaga ühte noort pere Valgas ja nende 1,7aastane tütar oli mitu päeva kõrges palavikus,küsisime luba vanematelt palvetada tema eest, me rääkisime mida me usume piiblist, et usklikud panevad haigete peale käed ja need saavad terveks ja ütlesime ,et Jeesus teeb lapse terveks,nemad olid nõus,nii me siis ähvardasime palavikku Jeesuse nimel ja käskisime selle tüdruku ihust lahkuda ning tänasime Jumalat.Järgmisel hommikul saatis tüdruku ema sõnumi, et Teesi-kai on täiesti terve tänu Jeesusele.Olge julged kasutama teile antud meelevalda Jumalalt ja selle juures ärge mõelge niipalju peaga vaid mõelge südamega ja laske Kristuse kaastundel esile tõusta ning tuua see ime abivajajani,laske Jumalal ennast kasutada.………

Soovitan seda kooli ka oma sõpradele,selle kooli kaudu on minusse Jumal istutanud väga olulisi ja lihtsaid tõdesi ja just praktilise kasutuse läbi olen veendunud ,et Jumal on endiselt elav ja väeline ning Ta aitab ja armastab inimest.…

Suured tänud kooli juhile,pastor Jaanus Ringmäele ja teistele õpetajatele, Jumal jätkaku seda vajalikku tööd teie kaudu ja rohkendagu teie õiguse rahuvilja tehes Jeesuse järgijaiks paljusid,Jumal õnnistagu teid.


Kristina Usta Pärnust
 
Mulle väga meeldib Interneti Piiblikool. Kuna olen väikese lapsega kodus on see suurepärane võimalus õppida Jumala Sõna mulle sobival ajal kodust  lahkumata. Mulle meeldib väga detailne õpetus erinevatest piibli teemadest, eriti, mis puudutab vaimuande. Abielu teema on samuti huvitav ja väga, väga vajalik.
Mulle andis see kool väga palju, oskan kindlasti rohkem ka küsimustele vastata kui vajadus tekib.
Tahan kindlasti sügisest vabakuulajana Interneti Piiblikoolis osaleda.
Õnnistusi

Maria Kuusemets (paremal) Tallinnast

Jh.8/2:“Kuid koidu ajal tuli ta tagasi pühakotta ning kogu rahvas tuli tema juurde ning ta istus ja õpetas neid.”

Interneti Piiblikooli  õppetöö tempo oli intensiivne.Nõudis pingutamist,et ajakavas püsida.

Üllatas õpetajate mitmekesisus ja hea tase. Kontrolltööd ei olnud lihtsad.Nende tegemine harjutas mind täpsemalt toetuma õigetele kirjakohtadele.

Õppekava teemade valik oli huvitav ja praktiliselt kasulik,nii isiklikuks  usus kasvamiseks,kui ka koguduse-elu jumaliku olemuse mõistmiseks.

Salvestasin endale paljusid jutlusi,mida tahaksin veel üle kuulata.

Tõesti-tõesti SUUR TÄNU õpetajatele ja kõigile neile,kes Interneti Piiblikooli ja Foorumi weebi  töös on hoidnud !

Mk.2/13:”Ja Jeesus läks taas välja järve äärde ja ta juurde tuli suur hulk rahvast ja ta õpetas neid.”


Uuve Heinvee Võrust

1) See oli palvevastus. Olin unistanud piiblikooli minekust mitu aastat. Algul kasvatasin nelja last üksinda, pärast olin väikelapsega kodus ja lihtsalt ei saanud Võrust Tallinnasse või Tartusse minna. Peale Domata Piiblikooli sulgemist ei olnud sobivat kooli.

2) Interneti Piiblikool oli täpselt see, mis ma vajasin. Mulle sobis kodus õppimine, piibellik õpetus ja arusaadav õppekorraldus. Õppida oli kerge selles suhtes, et Võru Hosianna koguduses on olnud sama õpetus aastaid, nüüd võeti seda sügavuti. Meil on kodus kaks internetis olevat arvutit, nii ei seganud õppimine peret, pigem huvitas – tihti kuulasime koos jutlusi. Ka õppemaks oli normaalne.

3) Piiblikool õhutas üles ja tõstis vaimulikku taset tunduvalt. Olin jäänud väikelast (saab just 4a) ja kahte teismelist kasvatades ja tööl käies üsna leigeks, kodused kohustused röövisid palju aega ja koguduses oli kriisiaeg. Õppima asudes hakkasin kohe paranema – sain tagasi osaduse ja rõõmu, innukalt hakksin uurima Sõna.

4) Piiblikooli õpetus palvest aitas mul uuesti saada efektiivseks palvetajaks. Oleme oma kogudusega ühispalves linna kõigi koguduste eest, et meist kõigist saaks edukad kogudused tegemaks Jumala tahet. Oleme hakanud rohkem otsima Jumalat oma eludes. Jumal on saanud mind kasutada prohvetliku sõna ja nägemuse edasiandmisel. Olen leidnud aega ja õhutust korrapäraseks palveks.

5) Piiblikoolis õpetatakse palju erinevaid teemasid, jutlustajad on juhitud Pühast Vaimust ja lisavad juurde märkusi, mis on tihti vastus kerkinud probleemile. Näiteks oli palve kristlike abielude pärast, mis mind julgustas edasi uskuma edu oma abielus. Ka laste kasvatamise märkused kinnitasid mind olema julge vitsa edasi kasutama ja veel rohkem välja näitama armastust oma peres.

6) Piiblikool on andnud julguse suhelda inimestega väljaspool kogudust.Töötan sotsiaalmajas ja seal on väga probleemne rahvas. Mõni peatub ainult ühe öö. Olen alati valmis õpetama ja palvetama, püüdnud teha tööd armastusega, sest Jumal on selle meile abikaasaga andnud. Seal on palju pattu, aga arm on meid hoidnud ja kaitsnud ja muutused toimuvad. Kaks meest on saanud päästetud ja mitmed on mõtlemas. Detsembris meie kolmeaastane tööleping lõpeb, aga usun, et Jumalal on jätkuvalt hea plaan edaspidiseks.


Malle Vabrit Pärnust

Tahan selle piiblikooli kohta ainult kiitvaid sõnu öelda.Vähemalt minu jaoks on see olnud parim. Alles nüüd saan  aru,et olen sellist õpetust kogu aeg igatsenud.See on kohe väga hea,et kristlasi niimoodi treenitakse Jumala Sõna alusel ,aga mitte nii  nagu     keegi arvab või tahab.Muidugi igast asjast ei saa nagu kohe arugi,aga kui mõtled selle üle ja saad aru ,et see on Jumal ,kes meiega räägib, siis peab  lihtsalt sellega oma mõtlemist uuendama ja see on hea ning õige.

Ka need raamatud, mida oleme pidanud lugema on head. Mõnda neist olen varemgi lugenud, aga ikka uuesti ja uuesti läbi lugenud. Jonathan Davidi raamatud on väga head, aga neid peab kohe ikka ja jälle uuesti lugema.

Olen Jumalale selle piiblikooli eest väga tänulik. Palun et selliseid õpetajaid oleks Eestimaal rohkem.


Linda Koopuu

Aasta tagasi otsustasid kaks minu pere liiget minna õppima Hosianna Koguduse  Piiblikooli. Jumal oli sama igatsuse pannud ka minu südamesse, kuid töögraafik ei võimaldanud õhtuses koolis käia. Leppisin olukorraga ja lootsin midagigi õppida nende konspektidest. Nälg Jumala Sõna ja õpetuse järgi oli suur.

Jumal teab ja tunneb meie igatsusi! Ühel päeval terendas arvutiekraanilt vastu teade Intereti Piiblikooli avamisest, Kiitus Jumalale!

Kui kooli algusest on möödunud kaheksa kuud oli mul on raske, kui mitte ütelda võimatu, end ette kujutada õpetuseta, mille on andnud piiblikool. Muidugi ei suuda ükski piiblikool asendada aega, mida on vaja vaimulikuks kasvuks ja küpsuseks, küll aga võib seda oluliselt lühendada. Tänu Jumalale ja piiblikooli õpetusele, olen saanud tarkust vaimse maailma mõistmiseks.

Kuna olin noor kristlane, oli mulle enamus õpetusest uus. Olin suur muretseja. Üks „korralik“ mure võib sõna otseses mõttes inimese halvata. Lõpetasin muretsemise paar päeva peale õpetuse saamist mure põhjustajast ja palve väest.

Terve talve olen vahelduva eduga maadelnud seljahaigusega. „Tänu“haigusele olen saanud rakendada kõike koolis õpitut – palvet, paastu, kasvatada usku, puhastada südant, kasutada meelevalda , uskuda Jumalasse, kui meid armastavasse ja halastavasse tervendajasse.

Jumal on imeline! Kui sa ei anna alla, pöörab Ta võiduks kõik olukorrad! Võitjana oled sa tugevam, kui kunagi varem. Ma olen võitnud!

Tänu Jumalale ja pastor Jaanus Ringmäele Hosianna Koguduse Interneti Piiblikooli asutamise eest! Soovitan selles koolis õppimist kõigile kristlastele – noortele ja küpsetele. Koolis õpitu aitab paremini mõista Jumalat ja vaimset maailma.Saades praktilist õpetust, võivad hakata mõningad probleemid ja olukorrad teie elus, paistma hoopis teises valguses, ellu tuleb selgus, kindlus, uus kvaliteet ja lähedus Jumalaga.

Kuna piiblikooli õppekava ei ole igal aastal ühesugune, kavatsen kindlasti mõnel järgneval aastal kooli korrata.

Rohket Jumala armu Sulle edaspidisekski, pastor Jaanus Ringmäe, Hosianna Koguduse Interneti piiblikooli eestvedamisel! Palju Jumala õnnistusi ka teistele pere liikmetele.


Liivi Saluste

Kuigi ma pole seni mingit tagasisidet andnud, on ka see piiblikool mulle suureks õnnistuseks olnud. Ma ei saa öelda, et ma kontrolltöödest suures vaimustuses oleks olnud, aga erinevatest andidest osa saamise ja Jumala sõna õpetuse eest olen tänulik. Tänu Jumalale erinevate andide eest Kristuse Ihus!


Kaarina Rüüsak

Olen õnnelik,usun, et nii nagu iga teinegi piiblikooli õpilane, et nendest õpngutest niimoodi interneti kaudu osa olen saanud! Ja kurb ka, et nüüd on tõesti kõik juba

möödas.

Suur- suur tänu kõigile õpetajatele! Ja kõigile teistele ka, kes oma osa selle kooli töös on andnud!

Südamlikud tervitused teile kõigile!